RESMİ KURUMLAR

 

 ERASMUS PLUS PROJESİ

Ankara 2 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu müdürü İsmail GÜL'ün başvuru sahibi olduğu kurum öğretmeni Bilal PEKTAŞ tarafından hazırlanan Erasmus Plus projesi kapsamında ''Cezaevlerindeki Gençler için Rehberlik Hizmetleri'' isimli proje Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Ulusal Ajans) tarafından kabul edildi.

2014 yılı teklif çağrısı 3.döneminde Erasmus Plus Bireylerin Öğrenme Hareketliliği içerisinde bulunan Gençlik Çalışanlarına Yönelik Hareketlilik projesi kapsamında sunulan proje, 2014 yılı teklif çağrısı 3.döneminde Türkiye Ulusal Ajansına sunulan 156 proje içerisinden değerlendirilerek kabul edilen 37 projeden biri oldu. Ulusal Ajansa sunulan 156 proje teklifinden 130'u uygunluk değerlendirme kriterlerini karşılayarak içerik değerlendirmesine alınırken, her biri proje teklifi en az iki bağımsız dış uzman tarafından değerlendirildi. Değerlendirmeler sonucunda 37 proje teklifi mevcut bütçe imkânları çerçevesinde Değerlendirme Komitesi tarafından desteklenmeye değer bulunurken, 6 proje teklifi de yedek olarak tespit edildi Erasmus Plus kapsamında ilk beş projeye giren ve desteklenen proje ile, Ankara 2 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü koordinatörlüğünde Ankara Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü ve Sincan Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğünden oluşan 10 kişilik bir çalışma heyeti ile Almanya'ya gidildi.

Erasmus Plus kapsamında olan Gençlik çalışanlarının hareketliliği projeleri, gençlik çalışmalarında ve gençlik kuruluşlarında aktif olarak çalışan kişilerin eğitimini, özellikle deneyimlerin, uzmanlığın ve aralarında iyi uygulamaların yanı sıra uzun süreli kalite projeleri ile ortaklıklar ve ağların oluşmasını sağlayacak faaliyetlerin değişimini desteklemektedir.

SİTEMİZ

03.10.2016 tarihinde güncellenmiştir.

 
T.C. Adalet Bakanlığı Sincan 2 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır.