RESMİ KURUMLAR

 

 AVRUPA BİRLİĞİ PROJESİ

Sincan 2 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğünün başvuru sahibi olduğu, Sincan Çocuk Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü , Sincan Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü ve Sosyoloji Derneğinin proje yerel ortakları olduğu 2015 yılı teklif çağrısı döneminde Erasmus Plus Bireylerin Öğrenme Hareketliliği içerisinde bulunan Yetişkin eğitimi personelinin hareketliliği kapsamında ''Cezaevlerindeki personele yetişkin eğitimi veren eğiticilerin eğitimi '' isimli proje Türkiye Ulusal Ajansı tarafından 09/12/2015 tarihinde kabul edilmiştir.

Sincan 2 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü ,Sincan Çocuk Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü ,Sincan Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü ve Sosyoloji derneğinden oluşan 20 kişilik katılımcıdan 10 kişilik bir çalışma grubu ile 15-23 Mayıs 2016 tarihleri arasında Almanya’ya diğer 10 kişilik çalışma grubu ile de 08-16 Mayıs 2016 tarihleri arasında Norveç’e gidildi.

Erasmus Plus kapsamında olan yetişkin eğitimi personeli hareketliliği projeleri, yetişkin eğitiminin kalitesinin arttırılması, programa üye ülkelerdeki yetişkin eğitimi alanında faaliyet gösteren kuruluşlar arasındaki işbirliğinin güçlendirilmesini amaçlanmaktadır.

Projemizin desteklenmesinde ve uygulanmasında eşsiz katkıları olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na, Adalet Bakanlığı'na, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'ne, Türkiye Ulusal Ajansı'na, Erasmus Plus –Yetişkin eğitimi programı yetkililerine, projede yer alan yurt içi ve yurt dışı proje ortaklarına ve projemiz de aktif katılım gösteren proje katılımcılarına başvuru sahibi kurum olarak teşekkürlerimizi sunarız.

SİTEMİZ

16.05.2018 tarihinde güncellenmiştir.

 
T.C. Adalet Bakanlığı Sincan 2 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır.