RESMİ KURUMLAR

 

 KUTLU DOĞUM PROGRAMI

Kutlu Doğum Haftası kutlamaları çerçevesinde, Türkiye Diyanet Vakfı, Ankara Müftülüğü ve Adalet Bakanlığı işbirliği ile Ankara-Sincan 2 No'lu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda program düzenlendi.

Programa Cezaevi Müdürü İsmail Gül, Sincan Müftüsü Osman Şener, Türkiye Diyanet Vakfını temsilen Ali Güner, Ahmet Özdemir, cezaevi çalışanları ve kurumdaki tutuklu-hükümlüler katıldı. Cezaevi Vaizi Hamza Yeşildal'ın organize ettiği ve sunuculuğunu yaptığı program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından Kur'an-ı Kerim okundu ve 2015 yılı için Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan Kutlu Doğum sinevizyonu izlendi.

Programa konuşmacı olarak katılan Sincan Müftüsü Osman Şener, Hz. Peygamberin hayatından örnekler vererek günümüz dünyasındaki problemlerin sebeplerini anlatarak, manevi hastalıkların tedavisinin ancak Hz. Peygamberi anlamakla mümkün olacağını örneklerle dile getirdi. Programın sonunda Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla kurumdaki hükümlü-tutuklulara yönelik yapılan Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma, 40 Hadis ezberleme, Siyer-i Nebi, Hz. Peygamber'e Şiir Yazma ve Hz. Peygamber'e Mektup Yazma yarışmalarında dereceye giren hükümlü-tutuklulara Türkiye Diyanet Vakfı Sincan Şubesi'nin katkıları ile ödülleri ve belgeleri takdim edildi. Program, Ankara İl Müftülüğü Tasavvuf Musikisi Korosunun verdiği mini konser ile sona erdi. Program dolayısıyla katılımcılara Hz. Peygamberi temsil eden gül dağıtıldı.

SİTEMİZ

03.10.2016 tarihinde güncellenmiştir.

 
T.C. Adalet Bakanlığı Sincan 2 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır.